Katalog Netbooků.cz

Jak vybrat netbook?

 • Nehleďte pouze na nízkou cenu, ale i na kvalitu.
 • Na velikosti záleží - čím menší, tím mobilnější.
 • Najděte netbook s designem podle vašich představ.
 • Zvolte značku, na kterou jste zvyklí.
 • Vyberte si z množství příslušenství.
 • Nebojte se zeptat ve vaší prodejně nebo prostřednictvím e-mailu.
 • Rozmyslete si, k čemu budete netbook používat.
 • Přečtěte si naše další články a rozšiřte si tak obzory.

Celá řada skvělých rad, jak vybrat správný netbook.

 1. Nízká cena nemusí vždy znamenat nízkou kvalitu. Je však nutné se o vámi vybraném produktu dozvědět předem co nejvíce informací o jeho výkonu a kvalitě.
 2. Netbook je oblíbený především díky svým malým rozměrům. Netbook je velký jako větší kniha, vejde se tak snadno do kabelky či batohu. Vybírat můžete z různých velikostí, platí zde pravidlo, že každé ušetřené deka se počítá - obzvlášť při denním používání a přenosu.
 3. Dnes jsou netbooky stejně jako notebooky stylizovány pro určité skupiny lidí. Pro dívky se pak nabízí např. růžové, červené či bílé netbooky, zatímco pro muže stříbrné nebo černé. Pochopitelně za lepší design zaplatíte více, budete však mít svůj netbook radši.
 4. Byli jste zvyklí na notebooky od jednoho výrobce? Pak bude nejlepší, když od stejného pořídíte i váš nový netbook. To samé pochopitelně platí o operačním systému, který se může obzvlášť na netbookách značně lišit. Dejte bedlivý pozor při koupi netbooku, zda je nainstalovaný operační systém stejný jako ten, na který jste byli zvyklí.
 5. Netbooky se dodávají bez CD/DVD-ROM. Chtěli jste na netbooku přehrávat svá oblíbená videa z DVD či naopak nějaká data vypálit na disk? Žádný problém. K netbookům je množství příslušenství, ze kterého si můžete vybrat přesně to, které potřebujete. Váš netbook tak udělá další krok přiblížení se klasickému notebooku.
 6. Pokud nevíte, ptejte se. Spousty informací, které byste chtěli vědět, ale nikde je nemůžete najít, vědí kvalifikovaní zaměstnanci v oboru prodeje elektroniky.
 7. Chcete jen využívat internet a pracovat v textových editorech? Pak je pro vás netbook to pravé. Již ve svém názvu dává netbook jasný signál, že je určen především k prohlížení internetu, proto je také velmi omezený výkon procesoru a grafické parametry, které vyžadují moderní pc hry. Z toho je tedy jasné, že pro hráče je vhodný notebook.
 8. K čemu je super miniaturní počítač, když nepřečtete písmo na jeho obrazovce. Display je tedy hlavním limitujícím kritériem netbooku. Až budete netbook v obchodu testovat, zkuste si spustit aplikace, se kterými na něm budete pracovat a prozkoumejte, zda je vše dobře čitelné, pokud ne, zvolte netbook s větší úhlopříčkou monitoru. Kromě fyzické velikosti displeje je důležité také jeho rozlišení, čím větší tím drobnější písmo bude ale tím více informací se vám na obrazovku vejde. Pokud vám nástrojové lišty Wordu zaberou polovinu obrazovky a na práci zbude jen pár řádků, má smysl poohlédnout se po netbooku s větší zobrazovací plochou. Nezapomeňte ani na prohlížení internetu, v dnešní době mnoho výrobců webových stránek tvoří webové prezentace s rozlišením uzpůsobeným pro prohlížení na monitorech s rozlišením 1024 pixelů na šířku a má-li vybraný netbook rozlišení menší, nevyhnete se častému rolování webových stránek do stran a to za chvíli unaví.
 9. Výkon je druhořadý, důležitá je mobilita. V kategorii netbooků nenajdete žádné super výkonné počítače vhodné pro hraní her, nebo úpravy videa. Prvotní účel netbooku je posloužit dobře při práci s dokumenty, při prohlížení internetu a elektronické komunikaci na cestách. Na to stačí daleko méně výkonu než na všechny ostatní činnosti. Maximum, k čemu lze netbook donutit a neztrácet při tom kvanta času čekáním na jeho odezvu, jsou drobné úpravy fotografií v nějakém nenáročném foto editoru jako je např. IrfanView, které si můžete bezplatně stáhnout třeba na serveru SLUNECNICE.cz.

 10. Velikost harddisku je dalším důležitým parametrem na který je potřeba pamatovat. Nahrát si na netbook celou svou hudební sbírku Vám může u některých modelů s malou pevnou pamětí činit velké problémy - případně můžete mít prostoru takmálo, že se vám to ani nepodaří.