Katalog Netbooků.cz

Jsou netbooky za zenitem?

Jejich nástupci, resp. zařízení, které je vytlačují z trhu jsou tablety, které jsou dostatečně levné a přitom zvládají v mnoha situacích i více než netbooky (zvlášť s připojenou klávesnicí).

Důvodů, proč výroba netbooků klesá, je několik - v první řadě hledejte peníze. Netbooky měly konkurovat notebookům hlavně cenou a proto nyní nejsou pro várobce tak atraktivní jako jiná zařízení. Marže výrobců jsou u netbooků velmi malé a proto se s chutí přeorientují na výrobu tabletů. I sám intel, který díky svému procesoru ATOM éru netbooků nastartoval se k nim nyní chová macešsky a několikrát oddálil uvedení inovovaných Atomů řady Cedar Trail.

Klasické notebooky s “dospělými” procesory jsou jen o málo dražší a teblety jsou mnohdy i daleko levnější a na základní konuzumaci obsahu bez problmů postačují i smartphony s větší obrazovkou .

Výhodou na netbooky tlačících ostatních zařízení jsou ještě větší - mají sexappeal, jsou v módě a jejich hardwarové vybavení je modernější a vydrží tedy i déle v provozu na baterie.

A nejen to - zvládají přehrávat spoustu nových her a video v HD rozlišení s čímž mají starší netbooky opravdový problém.

Nicméně netbooků se prodalo opravdu velké množství a tak je budeme mezi lidmi vídta ještě pěkných pár let.