Katalog Netbooků.cz

5 faktorů, které ovlivňují výběr kvalitního servisu

Na spotřebiteli tedy je, starat se o přístroj tak, aby jeho životnost byla co možná nejdelší. U netbooků i notebooků či jiných podobných přístrojů to platí samozřejmě také. Používáme je každý den, chceme po nich maximální výkon, takže je pravidelná péče na místě. Základem správné péče je dobrý servis. Poradíme vám, jak kvalitní servis poznáte

Nízká cena nemusí značit nic dobrého

Nemilou pravdou současné doby je, že nejeden servis notebooků láká své zákazníky na nízké ceny nebo na různé akce. Na nízké ceny je potřeba si dát pozor. Někdy se za nimi skrývá nekvalitně odvedená práce nebo i podvodné jednání. Množí se i případy, že servis notebook vrátí s tím, že závada je odstraněna, ovšem ve skutečnosti tomu tak není nebo hůře – závadu neopraví a navíc způsobí i další. Na nízké ceny si tedy dejte dobrý pozor. Pokud vyberete servis, srovnejte jeho ceny s konkurencí a udělejte si přehled o tom, jaká oprava a kde stojí. Například ABAX servisní centrum s.r.o. nabízí servis notebooků a další IT techniky za výhodných cenových podmínek, avšak při zachování maximální kvality a spolehlivosti služeb.

image001.jpg

Hledejte reference

Při výběru servisu se vyplatí, pokud si o něm vyhledáte reference. Získáte tak hodnocení zákazníků, kteří již se servisem měli zkušenost. Právě tyto informace mohu být pro vás velmi cenné a v rozhodnutí vám pomoci. Hledejte například na různých diskusních fórech. Příliš ale nespoléhejte na reference, které uvádí sama firma na svých stránkách. Ty mohou být někdy psané na zakázku.

Na vzdálenosti nemusí záležet

Při výběru servisu rozhodně nemusíte být limitováni místem vašeho bydliště. Některé servisy nabízejí i službu, že si pro přístroj přijedou, odvezou a poté vám ho zpět doručí. Někdy je nutné za dopravu platit, lze najít i servisy, které tuto službu nabízejí zdarma. Z tohoto tedy vyplívá, že servis notebooků Acer můžete hledat po celé republice. Servisy také stále častěji nabízejí možnost, že vyšlou technika přímo k vám domů.

Kvalita práce i náhradních dílů

V případě opravy notebooků vám musí dobrý servis sdělit, jaké náhradní díly používá. Může to mít vliv hlavně na kvalitu provedené opravy notebooků. Rozdíl je i v ceně. Neoriginální náhradní díly jsou v některých případech podstatně levnější. Dobrý servis by po vás měl chtít rozhodnutí, jestli chcete v případě opravy použít díly originální, neoriginální či již použité. Trochu úsměvný článek spojený s náhradními díly si můžete přečíst na Novinkách.

Cenu byste měli vědět dopředu

Nezáleží na tom, jestli se jedná o běžný servis notebooků Asus nebo jiné značky. Kvalitní servis by vám měl sdělit cenu předem. Na začátku servisu i opravy by totiž měla být diagnostika, při které technici zjistí všechny závady. Stejně to platí i v případě, pokud technici odhalí závadu během opravy či servisu. O této skutečnosti by vás měli informovat a sdělit vám cenu. Pokud vás servis cenu dopředu nesdělí, může to být známka jeho nízké kvality.

TIP – špičkový servis notebooků HP, Acer, Lenovo i jiných značek po celé České republice nabízí ABAX servisní centrum s.r.o. Společnost nabízí i svoz zakázek ZDARMA z celé ČR.